Strona główna/Aktualności/EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

1 Października 2023

29 września obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Tegorocznym hasłem ESSD jest: „RADOŚĆ ZE SPORTU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Celem wydarzenie było zwiększenie świadomości i gotowości by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności oraz przekonanie, że aktywność fizyczna jest fajna!

Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach, klasy 4-8 rywalizowały grając w palanta, ringo i przerzucankę, klasy 2-3 uczestniczyły w drużynowych biegach przełajowych, klasy 1 uczestniczyły w ruchowych lekcjach języka angielskiego

Brawa dla uczniów klas 2 i 3, którzy przebiegli 100 kilometrów w czasie 20 minut, gdzie 111 zawodników było podzielonych na 25 zespołów sztafetowych pokonało 497 okrążeń pętli 200 metrowej.

Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do wydarzenia ubierając się w stroje sportowe z Europy, dominowały jednak barwy biało-czerwone.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland