Strona główna/Aktualności/Spotkanie z seniorami #odblaskowaszkoła2023

Spotkanie z seniorami #odblaskowaszkoła2023

31 Października 2023

W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczniowie klasy 3a i 3c wraz z wychowawczyniami zorganizowali akcję promującą bezpieczeństwo pieszych. W dniu 31.10.2023 dzieci odwiedziły seniorów - podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Czeladzi i zaprezentowały wierszyki o zasadach bezpieczeństwa oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Znaczki odblaskowe”. Oprócz śpiewania i recytowania, uczniowie pokazali także, jak bezpiecznie przejść przez drogę i w jakich miejscach jest to dozwolone. Wszystkie dzieci miały ze sobą opaski odblaskowe, tak ważne podczas poruszania się po drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótkie i zmrok szybko zapada. Po przedstawieniu wręczyły Seniorom własnoręcznie wykonane drobne upominki. Drobiazgi były miłą niespodzianką na zakończenie spotkania i wywołały radość na twarzach seniorów.

senior