Strona główna/Aktualności/INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI z SP2 w projekcie „BYĆ JAK (..)

INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI z SP2 w projekcie „BYĆ JAK IGNACY”.

29 Listopada 2020
W listopadzie dziesięciu uczniów z klas 7 i 8 zdecydowało się na założenie Koła Naukowego, które weźmie udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym “Być jak Ignacy” i będzie ubiegać się o tytuł Naukowej Szkoły Roku dla SP2. Program jest organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a jego celem
jest popularyzacja polskiej nauki oraz postaci wybitnych polskich naukowców, badaczy i wynalazców. Przykładem jest postać patrona programu, Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego w Polsce i na świecie.
W listopadzie dobiega końca pierwszy z czterech etapów projektu. Inżynierowie Przyszłości zapoznali się już z odnawialnymi i nieodnawialnymi źródłami energii. Poznali też takie, które mogą zasilać nasz świat w przyszłości. Niektórzy zbudowali modele elektrowni wiatrowych a inni symboliczne wiatraki, by promować wiatr i inne odnawialne źródła energii. W grudniu rozpoczyna się kolejny drugi etap projektu dotyczący oszczędzania wody.