Strona główna/Aktualności/Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w (..)

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.

6 Listopada 2023

Od 2008 roku obchodzony jest w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznego święta brzmiało: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych daje możliwość pokazania także naszej biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, pozwalającego przyjemnie spędzić czas, integrującego, umożliwiającego i promującego rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, a także miejsca w szkole, które sprzyja udziałowi społeczności szkolnej w grupowych przedsięwzięciach.

W ramach tegorocznego święta bibliotek szkolnych w naszej szkole zaplanowane i zrealizowane zostały następujące działania:

• „… Książka poleca książkę.” - wystawa plakatów, afiszy informacyjnych o MMBS;
  • „Dzień czytania zamiast pytania” - akcja czytelnicza 18 października mająca na celu reklamę książek;
  • konkurs czytelniczy : „Najaktywniejszy Czytelnik”, którym został Emilian Rabus z klasy 4 b, „Najaktywniejsza Klasa w Czytelnictwie”, czyli klasa 6 b ;
  • akcja czytelnicza: „NIESPODZIANKI dla wypożyczających książkę w dniu 10.2023 r.”
  • „Podaruj książkę bibliotece” - zainicjowanie akcji przekazania w darze książek do biblioteki,
  • „Spotkanie z biblioteką” - udział uczniów klas pierwszych w zajęciach bibliotecznych.
  • „Jestem kreatywny” - udział w konkursach i przygotowanie prac na konkursy proponowane przez placówki spoza szkoły.
  • „Rozwijam wyobraźnię” - wykonanie na zajęciach bibliotecznych plastycznej interpretacji wiersza D. Wawiłow pt. „Drzewo” i „Znicze”. Wystawa rysunków uczniów klasy 1 a i 6 b na holu szkoły.

Uczniowie klasy 7 b: Emilia Orpych i Dominik Orpych przygotowali z własnej inicjatywy afisz informujący o księdze gości biblioteki oraz przekazali księgę, która ma służyć odwiedzającym naszą szkolną bibliotekę do wpisania i upamiętnienia swojej wizyty.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie brali udział tegorocznych obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.

miesiąc bibliotek szkolnych