Strona główna/Aktualności/Twórczość Aleksandra Fredry na XIV urodziny szkolnego (..)

Twórczość Aleksandra Fredry na XIV urodziny szkolnego konkursu „Pięknie czytam”.

12 Grudnia 2023

W XIV edycji konkursu ,,Pięknie czytam” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi brali udział czwartoklasiści. Ponieważ rok 2023 jest Rokiem Aleksandra Fredry, uczniowie musieli zaprezentować wiersz tego autora oraz fragment książki ulubionego pisarza.

Dobór testów komediopisarza, ich żartobliwy charakter wprowadził Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Agnieszka Szkutnik, Pani B. Machura i Pani K. Kozioł, w doskonały humor. Pod ocenę wzięto nie tylko repertuar, ale również interpretację utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Po naradzie: I miejsce przyznano Hannie Pokraczyńskiej z klasy 4a, II miejsce Wojciechowi Cembrzyńskiemu z klasy 4a, III miejsce Filipowi Zielińskiemu z klasy 4a. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Pięknie czytam

Gratulujemy!