Strona główna/Aktualności/PROFILAKTYKA WAD POSTAWY

PROFILAKTYKA WAD POSTAWY

26 Marca 2021

W klasach 3a i 3b rozpoczęliśmy działania edukacyjne w ramach kolejnej edycji projektu ,,Lekki Tornister”, którego inicjatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Nadrzędnym celem realizowanej akcji jest profilaktyka wad postawy. Odbyły się dwa spotkania z każdą klasą. Podczas pierwszych zajęć uczniowie w czasie prelekcji uzyskali odpowiedzi na pytania:
1. Co rozumiemy pod pojęciem „dobra postawa ciała”?
2. Jak wyglądają prawidłowe pozycje ciała?
3. Jaki wpływa na kręgosłup ma ciężki i nieprawidłowo noszony tornister?
4. Na czym polega profilaktyka wad postawy w czynnościach życia codziennego?
Drugie zajęcia miały charakter ruchowy. Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych, których celem było z jednej strony utrwalanie prawidłowych wzorców postawy, a z drugiej poprawa ogólnej sprawności dzieci. Po powrocie uczniów do szkoły działania będą kontynuowane z kolejnymi klasami I-III. Planujemy też spotkanie online z rodzicami klas młodszych.