Strona główna/Aktualności/KLASA 4B W MEDIATECE W SOSNOWCU

KLASA 4B W MEDIATECE W SOSNOWCU

29 Października 2023

Uczniowie z klasy 4b mieli możliwość przenieść się w magiczne miejsce. Takim niezwykłym miejscem jest Mediateka w Sosnowcu. Książku, płyty, gry planszowe i interaktywne, płyty. Półtorej godziny spędziliśmy w przemiłej i przesympatycznej atmosferze. Pani, która nas oprowadzała, rozpoczęła od zademonstrowania specjalnego paczkomatu na wypożyczone książki. Już na tym etapie uczniowie mieli wiele pytań. Podziwialiśmy zbiory książek dla dzieci i młodzieży. Mieliśmy okazję zobaczyć gramofon, a nawet posłuchać muzyki. Dla dzieci była to swoista podróż w czasie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też kasety magnetofonowe. Uczniowie oglądali zbiory z bardzo dużym zainteresowaniem. Po intensywnym zwiedzaniu był też czas na zabawę. Dzieciaki grały w grę interaktywną. Było łapanie pingwinków, a także mecz piłkarski. Tutaj chłopcy mieli prawdziwe pole do popisu. Na zakończenie uczniowie mogli pobawić się robotami, sterować nimi. Trudno było nam opuszczać Mediatekę.

Wyjazd był bardzo udany. Moc wrażeń i atrakcji. Wszyscy wróciliśmy w wyśmienitych humorach.

Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy - Pani Agnieszka Podsiedlik - Szałas. Opiekę nad uczniami sprawowała też Pani Agata Badurak.

medateka