Strona główna/Aktualności/Zwierzątka na fotografiach.

Zwierzątka na fotografiach.

9 Marca 2024

04.03.2024 roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny dla miłośników zwierząt, uczniów klas I-III naszej szkoły, pt. „Fotografuję ZWIERZĄTKO”.

Konkurs miał na celu przedstawienie najbardziej kreatywnej, zabawnej fotografii dowolnego zwierzątka domowego lub innego. Każdy uczestnik konkursu mógł zgłosić 1 zdjęcie.

Udział w konkursie był okazją do pochwalenia się swoimi milusińskimi oraz zwrócenia uwagi na zwierzęta - ich różnorodność, rolę i miejsce w przyrodzie, w życiu człowieka, do przypomnienia o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się zwierzętami.

Konkursem chcieliśmy także wpłynąć na zainteresowanie sztuką fotografii wśród uczniów, rozwijanie innowacyjności i twórczej wyobraźni dzieci.

O wyborze najciekawszych prac decydowała między innymi  ich zgodność z tematem i oryginalność.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce:

• Zosia Adwent, 1c - Patyczaki w wesołym miasteczku,
  • Lena Kubinek, 2a - W locie.

II miejsce:

• Natalia Hope, 1a - Tobalek,
  • Fabian Kaczmarek, 3a - Mój najlepszy przyjaciel Largo.

III miejsce:

• Alicja Sękowska, 2a - Król Ziew,
  • Natalia Szot, 1a - Wieczorna siłka naszego Dragona,
  • Julia Chabińska, 2a - Smacznego, kolorowy przyjacielu.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwym zadaniem. Wszystkie nadesłane prace zasługują na pochwałę. Z tego też powodu pozostali uczestnicy otrzymali od Jury dyplomowe wyróżnienia (Agata Cieślicka, Igor Woźniak, Laura Janasik, Nela Wójcikowska, Dominik Jagoda, Hana Domagalik, Michał Tarka, Jan Górnikowski, Mateusz Bielecki, Lena Pianka, Natalia Łopatka, Szymon Kozioł, Tymon Jabłoński, Wiktoria Pruszek, Zuzanna Domagalik).

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy i zachęcamy do aktywności w kolejnych wydarzeniach bibliotecznych.

zwierzęta na fotografiach