Strona główna/Aktualności/UZALEŻNIENIOM- NIE!

UZALEŻNIENIOM- NIE!

12 Grudnia 2023

Tradycją naszej szkoły jest organizacja zajęć, akcji w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki Zdrowotnej. Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia klasy 5 i 6 na godzinach wychowawczych  omawiały skutki palenia  tytoniu oraz ich wpływ na organizm człowieka . Ponadto wykonywały model papierosa z wypisanymi  konsekwencjami używania nikotyny.

Natomiast klasy 7 i 8 na sali gimnastycznej  brały udział w rambicie pod hasłem ”Uzależnieniom NIE!”. Uczniowie rywalizowali ze sobą biorąc udział i  w konkursie wiedzowym na temat różnych uzależnień oraz  w konkurencjach sportowych. Rambit wygrała klasa 8a , następnie klasa 7a, 7c.

Na  rambicie   została również  odegrana scenka przez uczniów klas 7- wywiad z osobą uzależnianą, bez środków do życia  oraz osobą pełną sukcesu zawodowego i rodzinnego. Mamy nadzieję, iż aktorstwo naszych uczniów przemówiło do   wyobraźni  naszej młodzieży  i w przyszłości  asertywny będą odmawiali   papierosów , alkoholu czy narkotyków.

Uzależnieniom - NIE!