Strona główna/Aktualności/PIĘKNE RYSUNKI O CZELADZKIM BĘBNIKU

PIĘKNE RYSUNKI O CZELADZKIM BĘBNIKU

27 Marca 2024

W naszej szkole po raz czwarty został zorganizowany konkurs dla klas 1-8 pod hasłem „Legendy czeladzkie w obrazach”.

W tej edycji uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z treścią legendy: „Czeladzki bębnik”, a następnie wykonać pracę plastyczną obrazującą sytuację, w której woźny magistracki „za pomocą bębnienia powodował gromadzenie się mieszkańców i odczytywał im jakieś wiadomości, na przykład uchwałę rajców miasta, albo zapowiedź przyjazdu do miasta jakiejś wybitnej osobistości lub inne ważne wydarzenie”.

W legendzie czytamy o pewnym niezrozumieniu treści wypowiadanego zdania przez bębnika poprzez zastosowaną przez niego pauzę. Opisana komiczna sytuacja miała także negatywne skutki.

Portret czeladzkiego bębnika w wykonaniu uczniów bardzo pozytywnie zaskoczył organizatorów: p. B. Machurę i p. E. Kozieł, Jury, a także oglądających ilustracje (rysunki wystawione są na holu szkoły).

Wyobrażenia dawnej postaci, osoby przekazującej wieści w Czeladzi, przelane w formie plastycznej, zachwycają.

Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce- SZYMONOWI DZIWAKOWI i POLI KRYSIAK z klasy 2a oraz IGOROWI SIWKOWI z 7b,

II miejsce- NATALII MOSKWIAK, HANIE DOMAGALIK, JOANNIE STĘPIEŃ z 2 a i MALWINIE CZAJKOWSKIEJ z 5c,

III miejsce - FABIANOWI KACZMARKOWI z klasy 3a i NATALII HOPE z 1a oraz ALICJI WIELGOSIK z 6c

oraz wyróżnienia:

Lenie Rabińskiej - 2a, Karolowi Nawrotowi - 2a, Julii Chabińskiej - 2a, Lilianie Oleś - 2a, Alicji Sękowskiej - 2a, Lenie Kubinek- 2a.

czeladzki bębnik

Gratulujemy!