logo szkolySzkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi

Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Biblioteka / Wydarzenia miesiąca

Wydarzenia miesiąca

Podaruj książke bibliotece - podsumowanie akcji

„Czas mija, ludzie się zmieniają, priorytety też,
a dobry człowiek będzie zawsze potrzebny".

W październiku nauczyciele bibliotekarze zorganizowali akcję „Pomóż bibliotece szkolnej! Przekaż książkę, której już nie czytasz-przeczytają ją inni”.

Reakcja na ogłoszoną zbiórkę nowych i używanych książek przerosła nasze oczekiwania.
Bibliotekę obdarowano około osiemdziesięcioma egzemplarzami tytułów. Wśród nich są bardzo piękne wydawnictwa albumowe, ilustrowane książki dladzieci, literatura piękna z potrzebnymi tytułami lektur…

Za dobroć, szlachetną postawę,bezinteresowne działanie na rzecz innych - aktywne włączenie się w akcję, serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowania kierujemy do uczniów, rodziców, opiekunów, dziadków i tych wszystkich darczyńców, którzy myślą o bibliotece, czytelnictwie, wykształceniu.

Nasi darczyńcy:

1.Patryk Olszyczka, klasa 3 b gimnazjum
2.Natalia Paś, klasa 4 d
3.Katarzyna Gajewska, klasa 5 a
4.Tatiana Biały, klasa 2 b
5.Adrian Sikora, klasa 3 b gimnazjum
6.Magdalena Sikora, klasa 6 b
7.Amelia Feruś, klasa 8 a
8.Julia Głodowicz, klasa 2 b
9.Łukasz Kornobis, klasa 4 d

Warsztaty rękodzieła w bibliotece szkolnej.

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia obfituje w wiele niezwykłych wydarzeń. To czas refleksji, zadumy, ale też przygotowań do pięknych, grudniowych świąt.

W naszej bibliotece szkolnej temat świąteczny rozgościł na dobre. Uczniowie w czytelni czytali fragmenty Opowieści wigilijnej Karola Dickensa oraz wykonywali dekoracje bożonarodzeniowe.
Pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza B. Machury chętni uczniowie klas IV a, b, c i V a, b, c nadwóch godzinach lekcyjnych tworzyli aniołki z papieru w ramach Świątecznego Jarmarku Rękodzieła. Satysfakcji było dużo, bo każdemu udało się wspaniale, swoimi zręcznymi rączkami wyczarować postać aniołka.
Klasa VIII b na lekcji bibliotecznej także włączyła się do wykonania tej świątecznej ozdoby.
Nawarsztatach pięknie wszyscy pracowali w miłej atmosferze i jak się okazało, po raz pierwszy wykonywali „harmonijkowego” aniołka.
Wszystkim życzymy spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku zdrowia i wszelkiej pomyślności.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada w bibliotece szkolnej obchodzono Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci odwiedzające bibliotekę mogły podziwiać wiele wyeksponowanych rekwizytów oraz odgadnąć, jaka postać bajkowa pozostawiła te przedmioty.
Laureatkami tych zgadywanek zostały: Natalia Paś, Maja Bartnicka.

_________________________________________________________

O Pluszowym Misiu znów było głośno.

W tym roku Pluszowy Miś także podbił serca czytelników. Wspomnieniom związanym z przemiłąi popularną maskotką nie było końca.
Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wiele niespodzianek na obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada), które w naszej bibliotece trwały od piątku 23listopada do wtorku 28 listopada.
Czytelnicy zapoznali sią z historią ustanowienia święta – bibliotekarze przygotowaliprezentacje multimedialne, wystawę literatury, w której pojawia się bohater– Miś.
Wyeksponowano także książki popularnonaukowe, wydawnictwa albumowe o niedźwiedziach, kolorowanki o misiach, historyjki obrazkowe, fragmenty opowieści, teksty piosenek oraz szablony do wykonania misiowych pacynek .

Wiele radości i uśmiechu wywołały prezentowane„różne Misie” na twarzach odwiedzających bibliotekę.
W scenerii Pluszowego Misia kolorowano, czytano i śpiewano piosenki, opowiadano ciekawe historie związane z tym ulubionym i sympatycznym zwierzaczkiem.

Wszystkiego najlepszego Misiu z okazji Twojego Święta.

Kategoria: Powiązane pliki [ 4 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
NUDZISZ SIĘ NA PRZERWACH? NUDZISZ SIĘ NA PRZERWACH? 18-09-17 16:27 40KB pobierz plik: NUDZISZ SIĘ NA PRZERWACH?
Informacje o wydarzeniach w październiku Informacje o wydarzeniach w październiku 18-11-11 20:07 5.98MB pobierz plik: Informacje o wydarzeniach w październiku
Podaruj książkę bibliotece Podaruj książkę bibliotece 18-11-17 14:48 60.74KB pobierz plik: Podaruj książkę bibliotece
Dzień zagadek i łamigłówek w bibliotece Dzień zagadek i łamigłówek w bibliotece 19-02-06 09:35 171.52KB pobierz plik: Dzień zagadek i łamigłówek w bibliotece

Redakcja strony: Wydarzenia miesiąca Rejestr zmian