logo szkolySzkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi

Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Świetlica / Szkoła Podstawowa nr 2 / Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

Świetliczaki - propozycje zabaw

Witam wszystkich „ Świetliczaków” uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.
Za pośrednictwem strony naszej szkoły będziemy zamieszczać propozycje zabaw i prac plastycznych, aby czas przebywania w domu z dala od rówieśników był ciekawy i zabawny.

Marzanna

W tym tygodniu obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny ( 21 marzec ).Symbolem odchodzącej zimy jest Marzanna. Taką Marzannę możecie wykonać samodzielnie do tej pracy potrzebne będą następujące materiały: biała kartka z bloku technicznego na narysowanie sylwety lalki, patyczek do szaszłyków, klej, nożyczki, trochę włóczki lub bibuły na zrobienie włosów, taśma klejąca, czarna kredka, skrawki materiałów lub kolorowych papierków może być gazeta lub możecie narysować swoje wzory i pokolorować kredkami. Na kartce rysujemy sylwetę lalki i ją wycinamy. Za pomocą taśmy klejącej przyklejamy naszą wyciętą sylwetę Marzanny do patyczka. Powstanie nam kukiełka. Włóczkę lub bibułę tniemy na paski i przyklejamy do głowy. Nasza Marzanna ma już włosy rysujemy kredkami buzie, oczy i nos. Z kawałków materiałów lub sami kolorujemy sukienkę naszej Marzanny. Może mięć różne wzory : motywy kwiatowe, mozaiki geometrycznej, paseczki , kółeczka itp. Co wam przyjdzie na myśl.                      

 

Woreczek czarodzieja

Poproście rodziców lub opiekunów, aby schowali do worka kilka przedmiotów np.: łyżeczka, piłeczka, kubeczek, klocek …itp. Następnie włóżcie rękę do worka nie patrząc co jest w środku i spróbujcie za pomocą dotyku rozpoznać co to może być. Wygrywa ta osoba, która odgadnie nazwy większości przedmiotów. Zaproście do zabawy rodzeństwo i rodziców. Życzę miłych spędzonych chwil w rodzinnym gronie.

Redakcja strony: Zajęcia świetlicowe Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Jaskółka Paweł 2020-03-25 09:23:54
  • Aktualizacja publikacji:Jaskółka Paweł 2020-03-26 13:24:37
  • Wytworzenie publikacji:Jaskółka Paweł 2020-03-26 13:24:34
  • Zatwierdzenie informacji:Jaskółka Paweł 2020-03-26 13:24:34
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul. Szkolna 6,
41-250 Czeladź
Tel. 32 265 85 69
sp2[at]sp2.czeladz.pl

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl