Strona główna/Aktualności/Akcja edukacyjna - Wirusoochrona

Akcja edukacyjna - Wirusoochrona

10 Lutego 2021

W klasach I-II w pierwszym tygodniu lutego odbyły się bloki tematyczne dotyczące akcji edukacyjnej „Wirusoochrona”. Uczniowie wypowiadali się na temat prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno- zdrowotnych. Nauczyciele omówili rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych, podnieśli świadomość uczniów w zakresie podstawowych czynności higienicznych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa. Wspólnie obejrzeliśmy i omówiliśmy prezentację oraz rozwiązaliśmy krzyżówkę. Utrwaliliśmy sobie podstawowe zasady zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Uwieńczeniem zajęć była praca w grupach. Uczniowie wykonywali plakaty „ Szkoła czystych rąk” , „Piramidę zdrowia”, „Stop Wirusom” oraz kolorowankę tematyczną. Dzięki robotom edukacyjnym i ich prawidłowemu  programowaniu  utrwalili wiadomości związane z „wirusoochroną”. Wykonali kawał dobrej roboty.          

 Najciekawszym wydarzeniem w ramach akcji edukacyjnej „Wirusoochrona” były zajęcia realizowane w blokach tematycznych w dniach 2-3 lutego 2021 (kl.1a, 1b - 51 uczniów). Uczniowie wypowiadali się na temat prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno- zdrowotnych. Nauczyciele omówili rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych, podnieśli świadomość uczniów w zakresie podstawowych czynności higienicznych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa. Wpólnie obejrzeliśmy i omówiliśmy prezentację oraz rozwiązywaliśmy krzyżówkę. Utrwaliliśmy sobie podstawowe zasady zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Uwieńczeniem zajęć była praca w grupach. Aby zachęcić wszystkich do codzienne aktywność fizycznej i zdowego odżywiania wykonaliśmy plakat „Piramida zdrowia”, który zawirał ilustracje i rysunki przedstawiające niezbędne dla zdrowia produkty spożywcze oraz ulubione sporty i ćwiczenia ruchowe. Omówiliśmy, a następnie w praktyce ćwiczyliśmy prawidłowe mycie rąk,jako prostego i skutecznego sposobu na zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Swoje czyste ręce pokazliśmy na plakacie „Szkoła czystych rąk”.

Klasy drugie(2a, 2c- 42 uczniów) zostali zapoznani przez nauczyciela z prawidłowym myciem rąk oraz podstawowymi zasadami ochrony przed wirusem.  Rozwiązali  krzyżówkę utrwalającą pojęcia związane z higieną oraz kolorowali obrazki prezentujące zasady bezpieczeństwa podczas trwania pandemii. Stworzyli plakat „Stop Wirusom”. Uczniowie przez kilka dni z ogromnym zaangażowaniem robili bibułkowe kuleczki, które później pięknie udekorowały hasło na plakacie. Na dużym kartonie utworzyli drogę dla robotów edukacyjnych. Poprzez ich zaprogramowanie i użycie prawidłowych kodów roboty   poruszały się po trasie w taki sposób,  aby przejechać obok obrazków przedstawiających zasady dbania o higienę i bezpieczeństwo podczas trwania pandemii. Dzięki takiemu działaniu uczniowie utrwalili wiadomości  związane z „wirusoochroną”, ale także wykorzystali swoją wiedzę i  kompetencje z zakresu programowania.

do góry