Strona główna/Aktualności/Astro Pi - Misja Laboratorium Kosmiczne!

Astro Pi - Misja Laboratorium Kosmiczne!

27 Grudnia 2021

Nasza drużyna ósmoklasistów w II etapie europejskiego konkursu Astro Pi - Misja Laboratorium Kosmiczne!
W listopadzie zakończył się I etap Misji Laboratorium Kosmiczne - konkursu Astro Pi organizowanego przez Biuro Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej, we współpracy z Fundacją Raspberry Pi.
Do dalszej części rywalizacji Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wybrała 502 zespoły, z czego 16 drużyn z Polski. Wśród nich - USCREW z SP 2 czyli Nina Pydzik, Magda Tarkota, Piotr Lorens i Mateusz Kempski.
Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie eksperymentu naukowego, który zbada jeden z dwóch motywów (życie na Ziemi lub w Kosmosie) z pomocą dwóch komputerów Raspberry Pi umieszczonych na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Nasza drużyna zdecydowała się badać życie na Ziemi z pomocą kamery na podczerwień, która zostanie umieszczona w pobliżu okna na ISS i zwrócona w kierunku Ziemi.
Najbliższe dwa miesiące to czas na pisanie i testowanie programu. Najlepsze wezmą udział w III etapie konkursu i zostaną uruchomione w maju 2022 na ISS.
Zwycięskie drużyny będą miały zaledwie 3 godziny na Stacji Kosmicznej na zebranie danych do swoich eksperymentów.
Potem w IV etapie konkursu będą opracowywać zdobyte informacje i przygotowywać raport podsumowujący wyniki eksperymentu.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za powodzenie Misji!

do góry