Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemi w klasach 1-3

Dzień Ziemi w klasach 1-3

4 Maja 2021

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia . Jest to czas, kiedy ludzie jednoczą siły, aby uświadomić wszystkim, że musimy być przyjaciółmi przyrody . Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz szacunku do przyrody.
Z tej okazji klasy pierwsze przez cały tydzień realizowały zajęcia o tematyce proekologicznej. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nawet najmniejszy wkład ma znaczenie, by chronić Ziemię. Wykonując prace plastyczno-techniczne ,,Cuda i cudeńka z surowców wtórnych", pokazali, w jaki sposób można dać ,,drugie życie" odpadom, a tym samym nie zaśmiecać naszej planety.
Klasy drugie zainspirowane piosenkami o tematyce ekologicznej wykonały plakaty, na których przedstawiły zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Uczniowie zasadzili także rośliny, które będą zdobiły ogrody i parapety. Wykorzystując prezentację multimedialną, poszerzyliśmy wiadomości na temat recyklingu, segregacji śmieci i odnawialnych źródeł energii.
Uczniowie klas trzecich w ramach cyklu zajęć ,, Błękitna Planeta” wypowiadali się na temat gospodarowania odpadami i ustalali ,,Nowe rady na odpady”. Poruszany był też temat segregacji. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: ,, Czy segregacja pomaga w recyklingu odpadów?” Podczas zajęć technicznych dzieci wykonały piękne lalki, wykorzystując do tego celu surowce wtórne.
https://view.genial.ly/5fc5f2b1adec290d04508dc1/presentation-galeria

do góry