Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemi w klasach 4-8

Dzień Ziemi w klasach 4-8

24 Maja 2021

Z okazji Dnia Ziemi na godzinach wychowawczych w klasach 4- 8 została przedstawiona prezentacja dotyczycąca źródeł zanieczyszczeń Ziemi. Ponadto uczniowie oglądali film, odpowiadali na pytania zawarte w quizie ekologicznym. W ramach zadań realizowanych w programie ,,Zielona Ręka” uczniowie napisali listy do Ziemi. Szkolne jury wybrało najciekawszy. Był to list klasy 5a. Zostanie wysłany na konkurs ogólnokrajowy.
Uczniowie, którzy wygrali, w nagrodę dokonali posadzenia kolejnego drzewka koło szkoły. Należy wspomnieć, iż nasadzone tuje mają nie tylko walor estetyczny, ale przede wszystkim przyczyniają się do wytwarzania tlenu, zmniejszania ilości dwutlenku węgla oraz oczyszczania powietrza z pyłów. Posadzone drzewko otrzymało nazwę ”Nadzieja”.
Kolejne II miejsce zajęła klasa 7b, również na szczególne wyróżnienie zasługują listy następujących klas - 4b, 6d,7d, 8b. Gratulujemy klasom wspólnej i literackiej pracy oraz życzymy przełożenia treści zwartych w listach na ekologiczne postawy życia codziennego .

do góry