Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemi w mieście

Dzień Ziemi w mieście

4 Maja 2022

Po przerwie związanej z pandemią Szkoła Podstawowa nr 2 wspólnie z Wydziałem Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych, powróciła do organizacji Gminnego Konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch” przeznaczonego dla uczniów  szkół podstawowych naszego miasta. Konkurs został zorganizowany po raz trzynasty i  tak jak co roku miał na celu uświetnienie obchodów Dnia Ziemi w mieście, integrację uczniów i nauczycieli, którym  bliskie są problemy  naszego środowiska i chcą  coś dobrego zrobić  dla otoczenia i dla siebie .

W konkursie wzięli udział  uczniowie z klas 7, którzy rozwiązywali test  obejmujący treści z anatomii, fizjologii oraz chorób układu krwionośnego i limfatycznego. Pojawiły się także zagadnienia dotyczące powstawania odporności w organizmach.  

Pierwsze miejsce  w konkursie zajęła Alicja Owczarek ze Szkoły Podstawowej nr 1, która bezbłędnie rozwiązała test. Drugie miejsce zajęła Hanna Martela ze Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęli  uczniowie  ze Szkoły Podstawowej Nr 7 - Jakub Okamfer i Krzysztof Spadło oraz Oliwia Rozanka ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Gratulujemy uczniom wiedzy i umiejętności, a Urzędowi Miasta Czeladź dziękujemy za sponsorowanie nagród dla uczestników w postaci  gier planszowych o tajemnicach ciała człowieka.

 Nauczyciele biologii SP2

 

do góry