Strona główna/Aktualności/III SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA „O DYREKTORSKIE (..)

III SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA „O DYREKTORSKIE PIÓRO”

12 Czerwca 2024

10 czerwca 2024 roku podsumowano III Szkolny Konkurs Pięknego Pisania „O Dyrektorskie Pióro”, którego ideą była popularyzacja twórczości Czesława Miłosza - Patrona Roku 2024 i uczczenie postaci polskiego noblisty.

Chętni uczniowie z klas 4 - 8 podjęli się realizacji konkursowego zadania: przepisania słów wiersza Czesława Miłosza pt. „Ganek” według regulaminowych zasad.

W sposób doskonały, pięknym charakterem pisma, estetycznie, celująco pod względem poprawności gramatycznej i ortograficznej uczynili to laureaci:

I miejsce- IGOR SIWEK, klasa 7 b

II miejsce - KAROLINA GWÓŹDŹ - klasa 6 a

II miejsce - ALICJA WIELGOSIK - klasa 6 c

III miejsce -  EMILIAN RABUS- klasa 4 b

III miejsce -  ZUZANNA TUCHOWSKA- klasa 5 c

Zwycięzca konkursu, z rąk Dyrektora Szkoły - Pani Marty Świderek, otrzymał główną nagrodę, zestaw: pióro i długopis oraz publikację książkową, pozostali - nagrodzeni zostali wydawnictwami albumowymi. Wszystkim uczestnikom Pani Dyrektor wręczyła dyplomy.

Jesteśmy pod wrażeniem ich pracowitości, zaangażowania i kaligraficznych uzdolnień.

Prace uczniów można oglądać na przewiązce szkolnej.

konkurs

Gratulujemy!!!