Strona główna/Aktualności/Koło naukowe INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI w ostatnim etapie (..)

Koło naukowe INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI w ostatnim etapie projektu „Być jak Ignacy”.

26 Maja 2021

W kwietniu Inżynierowie Przyszłości rozpoczęli realizację czwartego etapu projektu PGNiG „Być jak Ignacy”. Tym razem ich zadaniem jest przygotowanie projektu na temat: Jak technologia cyfrowa i technologia przyszłości pomagają nam w codziennym życiu? Każdy z uczestników przygotował informacje o aplikacjach, dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze.
Z jednej z nich skorzystało ośmiu uczestników projektu. 27 kwietnia na zajęciach w parku Grabek starali się ustalić, jakie ptaki śpiewają w czasie ich spaceru. Zainstalowana w smartfonach aplikacja BirdNET pozwalała nagrać ptasi śpiew, który następnie został wysyłany do analizy i już po chwili dawał odpowiedź z odesłaniem do Wikipedii.
Możemy również w czasie nagrywania obserwować zapis dźwięku na wykresie częstotliwości, co pozwala zainteresowanym poznać cechy fizyczne dźwięku i powiązać je z tym, co słyszy ucho ludzkie. Uczestnicy spotkania zarejestrowali podczas wspólnego spaceru po parku odgłosy: zięby, grzywacza, sierpówki, dzięcioła zielonego, sroki, modraszki, pierwiosnka, kwiczoła, kazarki rdzawej, remiza, kukułki, świstunki iberyjskiej, perkoza i skowronka.
A to filmowa relacja z wizyty w parku i dwa filmy Wiktora Kowalika i Piotra Lorensa, pokazujące jak technologia cyfrowa pomaga im uprawiać ich pasje.

https://youtu.be/xHdXPw6CcmQ

https://youtu.be/gLGA8zdx57c

https://youtu.be/O7lQC0yTUyU

 

do góry