Strona główna/Aktualności/Motywującą lekcja języka polskiego

Motywującą lekcja języka polskiego

4 Października 2023

MOTYWACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA!

 

 

            Lekcje języka polskiego to nie tylko czytanie tekstów i omawianie zagadnień z gramatyki. Staramy się działać inaczej. Dostrzegać coś więcej. W dzisiejszych czasach młodym ludziom bardzo często brak motywacji do pracy, wiary w siebie.

            Nauczyciel języka polskiego poprosił uczniów, by na lekcję przynieśli karteczki samoprzylepne, a na nich zapisali miłe, ciepłe, wspierające słowa. Niektórzy uczniowie podeszli do zadania bardzo ambitnie. W domu przepisali cytaty, aforyzmy. Zadanie to pięknie korelowało           z utworem omawianym na lekcji języka polskiego.

            Na początku lekcji udaliśmy się na korytarz, by w różnych miejscach naklejać karteczki. Uczniowie byli bardzo podekscytowani. Widać było, że zadanie sprawia im dużo satysfakcji. Co było na karteczkach? „Pomagaj innym”, „Jesteś super”, „Dasz radę”, „Nigdy nie trać nadziei, nawet kiedy wydaje Ci się, że gorzej być nie może - nadzieja to początek wszystkiego”.

Zajęło nam to zaledwie kilka minut, a w młodych ludziach rozbudził się entuzjazm do działania.

Podczas przerwy obserwowaliśmy reakcję innych uczniów na przyklejone karteczki. Byli zaskoczeni,ale też szczęśliwi. Kto by nie chciał przeczytać na drzwiach szkolnej szafki „Jesteś super”.

 Organizatorka karteczkowego zamieszania

 Agnieszka Podsiedlik - Szałas

motywująca lekcja polskiego

motywująca lekcja polskiego

motywująca lekcja polskiego

motywująca lekcja polskiego

do góry