Strona główna/Aktualności/Odkrywamy książkowe, bajkowe wspomnienia.

Odkrywamy książkowe, bajkowe wspomnienia.

18 Listopada 2021

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, obchodzony 5 listopada - to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich Miłośników książek, gdyż niezależnie od wieku, wywołuje w naszych sercach wiele ciepłych emocji i wzruszeń.
Od najmłodszych lat zapoznajemy dzieci, uczniów z klasyką kanonu rodzimych oraz obcych bajek, a wspomnienia związane z ich lekturą, pozostają na zawsze.
Biblioteka szkolna w tym niezwykłym, bajkowym dniu przygotowała dla uczniówwystawę bajek i baśni z bogatego księgozbioru literatury dziecięcej i zaprosiła do ich wypożyczenia.
Czytelnicy mogli także przez kolejnych 5 dni pokolorować bajkowych bohaterów, wykonać prace plastyczne- narysować swoją ulubioną postać z bajek lub baśni albo skorzystać z zaproponowanej zabawy w bajkowe zagadki.

Przedstawiciele klas trzecich w grupach trzyosobowych mieli okazję uczestniczyć w konkursie wiedzy: „O bajkowych bohaterach wiemy wszystko”. Zwycięstwo w rozwiązaniu zadań literackich powędrowało do klasyIII b.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajekdostarczył świętującym dużo wrażeń i pozytywnej energii, a biblioteka szkolna starała się uhonorować święto odkryći odkrywać książkowe, bajkowe wspomnienia, każdego dnia.

do góry