Strona główna/Aktualności/PASJE NASZYCH UCZNIÓW

PASJE NASZYCH UCZNIÓW

14 Lutego 2022

W styczniu 2022 roku nauczyciele SP2: pani Beata Machura i pani Marzena Gałka - Frejowska zainicjowały projekt: PASJE NASZYCH UCZNIÓW.
Postanowiły pokazać i podkreślić działania kierowane na wszechstronny rozwój uczniów: rozpoznawanie, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań, uzdolnień
i aspiracji, tworzenie warunków do osiągania sukcesów na miarę możliwości każdego z nich oraz promowanie ich twórczości, osiągnięć na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.

W holu głównym szkoły przygotowały wystawę prac plastycznych ucznia klasy II b Allana Brzóski, który dużo czyta i maluje.
Allanek z wielką przyjemnością ilustruje czytane teksty. Jego kreacje plastyczne znajdują źródło w literaturze. Wymyśla plastycznie postaci, przedstawia sytuacje,
w których znajdują się bohaterowie, buduje dialogi między nimi. Rysunki są integralną częścią tekstu. Jego prace- to w większości formy komiksów, które ujmują zręcznie narysowanymi sylwetkami ludzi. Na uwagę zasługują:oszczędne stosowanie środków wyrazu artystycznego, lapidarna, wyrazista kreska, za pomocą której Allan oddaje ruch i charakter postaci.

Oryginalne rysunki wykonuje Hania Mikołajczak, uczennica klasy 7 b, która rozwija swój talent podejmując różne wyzwania: bierze udział w konkursach, a także tworzy „do szuflady” dla własnej przyjemności.
Jej ekspozycja dorobku plastycznego skierowana jest w stronę świata fantazji. Prace Hani przywodzą na myśl postacie z książek Tolkiena, Sapkowskiego czy Mitologii nordyckiej. Rysunki charakteryzuje nie tylko wyjątkowa tematyka, ale również bogata kolorystyka oparta na śmiałych kontrastach i ogromna precyzja wykonania.

Gratulujemy uczniom talentu, wspieramy ich w rozwijaniu zdolności, zachęcamy do pracy nad sobą, służymy pomocą, wiedzą, współpracą.
Zachęcamy także innych uczniów do pochwalenia się swoimi zainteresowaniami, zamiłowaniami, osiągnięciami.

do góry