Strona główna/Aktualności/PIĘKNIE PISAĆ TO WIELKA SZTUKA

PIĘKNIE PISAĆ TO WIELKA SZTUKA

27 Lutego 2023

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego.

Do konkursu przystąpili: Emilia Chabińska z klasy 8b, Iga Obcarska z 8b i Igor Siwek z klasy 6b.

20 grudnia wymienieni powyżej uczniowie zaprezentowali swój talent kaligraficzny w eliminacjach szkolnych. W I etapie przepisywali cytat z książki „Mały Książę”. Aforyzm brzmiał: „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”.

Okazało się, że w naszych wychowankach drzemie niesamowita moc kreacji. Powstały przepiękne prace, które docenione zostały w 2. etapie konkursu.

 

20 lutego w bibliotece szkolnej odbył się kolejny etap zmagań konkursowych - tym razem na poziomie wojewódzkim.

Uczniowie kaligrafowali cytat: ”Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

 

Dokonania kaligraficzne Emilki, Igi i Igora zapierają dech w piersiach! Uczniowie włożyli wiele zapału i zaangażowania w wykonywane zadania.

Jesteśmy pod wrażeniem, że nasi uczniowie chcą pięknie pisać i dbać o promocję tej trochę dzisiaj już zapomnianej sztuki. Bo przecież kaligrafia jest wielką sztuką!

Już teraz zapraszamy na spotkanie z Emilką, Igą i Igorem podczas pikniku szkolnego. Odbędą się specjalne warsztaty, podczas których każdy uczeń będzie mógł chociaż przez chwilę rozsmakować się w sztuce kaligrafii.

Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Pani Beata Machura i Pani Agnieszka Podsiedlik - Szałas, które przygotowały dla uczniów dyplomy i piękne wydawnictwa albumowe.

kaligrafia kaligrafia kaligrafia kaligrafia kaligrafia kaligrafia

do góry