Strona główna/Aktualności/PLASTYCZNIE UZDOLNIENI

PLASTYCZNIE UZDOLNIENI

3 Kwietnia 2022

W kontynuację projektu „Pasje naszych uczniów” podjętego przez panią Beatę Machurę i panią Marzenę Gałkę -Frejowską,wpisuje się Mikołaj Mąciwodziński z klasy 4 a.
Jego eksponowane w holu szkoły obrazy, przedstawiają głównie postaci, zręcznie narysowane, z wyraziście uchwyconą mimiką twarzy. Osoby jakby ze świata fantastycznego, innego, łączą się z rzeczywistością, wywołując u oglądającego zaskoczenie i podziw.
Mikołaj śmiało komponuje na płaszczyźnie różnicując i kontrastując kształty i barwy.
Z ogromnym zaangażowaniem podejmuje tematy, które są mu najbliższe, najbardziej go interesują. Tworzy galerię wybitnych sportowców, ilustruje przeczytane książki.
Jego pejzaże są nostalgiczne, owiane nutką tajemnicy. Warto zwrócić uwagę na precyzyjną, delikatną kreskę i umiejętne wykorzystanie różnych środków wyrazu.
Mikołaj nie boi się eksperymentować poszukując własnych oryginalnych rozwiązań, tworzy prace plastyczne wykorzystując pokłady nieograniczonej wyobraźni.

Oliwia Bąk z klasy I c uwielbia rysować. Konstruuje nowoczesne, bajkowe postaci o miłym wyrazie twarzy, subtelne, jakby z kosmicznego świata. Każdy chciałby zaprzyjaźnić się z jej narysowanym kotkiem i modnymi lalkami.
Jej bajkowe, fantastyczne postaci nawiązują stylistycznie do japońskich kreskówek.
Posługuje się kredką, ołówkiem i pisakami.
Oliwia włącza się także w konkursy plastyczne - przygotowuje rysunki na tematy określone w regulaminie.

do góry