Strona główna/Aktualności/Pierwszoklasiści rozpoczęli czytelniczą przygodę

Pierwszoklasiści rozpoczęli czytelniczą przygodę

5 Listopada 2023

W ostatnim tygodniu października i pierwszym listopada bibliotekę szkolną odwiedzili po raz pierwszy wyjątkowi goście - uczniowie klasy I a, I b i I c, którzy  uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych.

Pierwszoklasiści brali udział w spotkaniu, na którym nauczyciel bibliotekarz pani Beata Machura zapoznała ich ze zbiorami naszej szkolnej biblioteki, regulaminem udostępniania księgozbioru, przyjmowania zwrotów, korzystania z czytelni, zasadami zachowania się w bibliotece i obchodzenia się z książkami, aby ich nie zniszczyć. Wskazała na działalność biblioteki w zakresie czytelnictwa ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania zainteresowań uczniów.

Jeden z etapów lekcji został przeznaczony na przeczytanie wybranych tekstów z literatury dziecięcej oraz na wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki o książce, bibliotece.

Dla rodziców przygotowano list, w którym podkreślono ważność wpływu aktywności czytelniczej na wszechstronny rozwój dziecka, a uczniom zaproponowano wykonanie ilustracji do wybranego i przeczytanego tekstu.

Uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli wskazaną przez siebie książkę z bogatej literatury dziecięcej. Byli zadowoleni z poznania biblioteki, czego wyrazem był uśmiech, który gościł na ich twarzach, aktywność na zajęciach i miła atmosfera.

Czytelniczą przygodę rozpoczęli pierwszoklasiści pod opieką wychowawców klas.

Pierwszaki czytają

Pierwszaki czytają

Pierwszaki czytają

do góry