Strona główna/Aktualności/Powiatowy Konkurs na stworzenie Edukacyjnej Gry Planszowej

Powiatowy Konkurs na stworzenie Edukacyjnej Gry Planszowej

30 Marca 2021

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Będzinie zapraszają do udziału w konkursie na stworzenie edukacyjnej gry planszowej dla całej rodziny, której główną bohaterką będzie Smoczyca Klara.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa od 7-9 lat;

II kategoria wiekowa od 10-14 lat;

III kategoria wiekowa 15 i więcej.

Aby wziąć udział w twórczej rywalizacji należy stworzyć grę planszową w oparciu o planszę formatu A4 lub A3, która może być przeznaczona dla całej rodziny. Każdy z uczestników konkursu, oprócz stworzenia planszy oraz dodatkowych elementów niezbędnych do gry (pionki, karty, etc.), musi przedstawić również szczegółową instrukcję gry (jako osobny załącznik w formie tekstowej). Każda zgłoszona praca może mieć tylko jednego autora oraz musi zostać podpisana na odwrocie planszy imieniem, nazwiskiem, adresem oraz telefonem kontaktowym uczestnika konkursu. Grę można wykonać w dowolnej technice.

Celem wydarzenia jest nauka poprzez zabawę, wpojenie zasad fair play, nauka radzenia sobie z sukcesami i porażkami, wspólne spędzanie czasu z bliskimi, rozwijanie umiejętności społecznych, nauka kontrolowania emocji, promowanie tematyki ochrony przed zagrożeniami i przygotowanie do postępowania w wypadku zagrożeń.

Prace konkursowe należy przesłać na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach (42-460 Mierzęcice ul. Wolności 102a) w terminie od 20 marca do 20 maja 2021 roku. Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z jego regulaminem.

Plakat konkursowy

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2021-03-30 Oświadczenie opiekuna uczestnika konkursu.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 400
Oświadczenie opiekuna uczestnika konkursu.pdf 116.21KB zobacz
pdf 2021-03-30 Regulamin Powiatowego Konkursu na Edukacyjną Grę Planszową.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 382
Regulamin Powiatowego Konkursu na Edukacyjną Grę Planszową.pdf 178.04KB zobacz

do góry