Strona główna/Aktualności/SP2 w Irlandii z Erasmusem

SP2 w Irlandii z Erasmusem

19 Czerwca 2022

W ubiegłym miesiącu czworo uczniów wraz z nauczycielami udało się do szkoły partnerskiej Banagher College w Irlandii w ramach realizacji programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele placówek szkolnych ze Słowacji, Portugalii, Niderlandów oraz Turcji.

Podczas wizyty mieliśmy okazję zwiedzić mury irlandzkiej szkoły oraz poznać jej społeczność. Irlandzcy przyjaciele powitali nas tradycyjną folkową muzyką i tańcem. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się narodowy sport jakim jest hurling. Nasi uczniowie nie omieszkali spróbować swoich sił w tej dyscyplinie i trzeba przyznać, że poszło im całkiem nieźle.

Oprócz realizacji zadań projektowych uczestniczyliśmy w wycieczce do Galway, gdzie przede wszystkim niesamowite wrażenie zrobił na nas przepiękny ocean. Co więcej, miasto zachwyciło nas swoją atmosferą, urokliwymi uliczkami i kolorową historyczną zabudową. Mieliśmy również okazję zobaczyć oceanari um Galway Atlantaquarium, gdzie prezentowana jest fauna morska Irlandii.

Nasz pobyt zakończył się wizytą w stolicy państwa, w Dublinie. Mimo deszczowej aury zachwycił nas spacer wzdłuż rzeki Liffey oraz przechadzka historyczną częścią miasta.

Jednak Irlandia to przede wszystkim prawdziwie zielona wyspa. Łąki, pola oraz najczęściej hodowane zwierzęta jakimi są owce, stanowią iście malowniczy krajobraz i to on na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Magdalena Dyrda

do góry