Strona główna/Aktualności/Twórczość Stanisława Lema na XII urodziny szkolnego (..)

Twórczość Stanisława Lema na XII urodziny szkolnego konkursu „Pięknie czytam”.

25 Listopada 2021

Dnia 23.11.2021 roku w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi odbył się XII szkolny konkurs „Pięknie czytam”,którym chcieliśmyuhonorować literaturęStanisława Lema, podkreślić fakt ustanowienia roku 2021 Rokiem Stanisława Lema, promować czytelnictwo, zdolności recytatorskie uczniów, zainteresować książką ze zbiorów szkolnej biblioteki.
Wydarzenie konkursowe włączone zostało w projekt czytelniczy: „ŚWIAT STANISŁAWA LEMA W LITERATURZE”.
W ramach projektu przygotowywaliśmy gazetkę okolicznościową w 100 rocznicę urodzin pisarza, wystawę jego książek. Uczniowie klas siódmych pisali telegram z gratulacjami dla literata, przygotowali prezentację o jego życiu i twórczości, a takżeilustracje do fragmentów powieści. Zainspirowani prozą gatunkuscience fiction, zredagowali własne opowiadania, wprowadzając do nich elementy fantastyki.

Werdyktem Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Marty Świderek, w rywalizacji o miano najpiękniej czytającej/czytającego, zwycięzcami zostali:

1. miejsce - Wiktoria Pycela, kl. 7 d
2. miejsce - Daria Pycela, kl. 7 d
3. miejsce -Alex Woźniak, kl. 7c

Laureatów nagrodzono dyplomami i książkami, pozostałych: Amelię Sobolewską, Lenę Cieślicką, Igora Redka, Kacpra Pasterza, Michała Szczęsnego,wyróżniono dyplomami.
Uczestnicy konkursu wykazali się pracowitością, obowiązkowością i starannością w przygotowaniu wystąpień (przeczytania prozy S. Lema i utworów wierszowanych o tematyce związanej z kosmosem, gwiazdami, planetami), zdolnościami aktorskimi w interpretacji czytanego tekstu, zaangażowaniem w sprawy szkolne. Sprawili, że czytane fragmenty prozy i poezji wprowadziły słuchaczy w świat fantazji, fascynacji nieznanym…

Dopełnieniem spotkania była konferansjerka, z dużą elegancją prowadziły konkurs Daria Pycela i Wiktoria Pycela.
Gratulujemy Wszystkim Czytającym!

do góry