Strona główna/Aktualności/Uczniowie SP 2 LAUREATAMI X Wojewódzkiego Konkursu (..)

Uczniowie SP 2 LAUREATAMI X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Biblioteka w oczach czytelnika"

30 Listopada 2023

Uczniowie klasy 7b: Emilia Orpych, Dominik Orpych oraz Natalia Chabińska z klasy 5c przygotowali pod opieką pani Beaty Machury interesujące i oryginalne konkursowe ujęcia fotograficzne naszej szkolnej biblioteki na  X Wojewódzki Konkurs  "Biblioteka w oczach czytelnika" organizowany przez Okręgową Sekcję Bibliotekarską Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach.

Wykazując się pomysłowością, pracowitością, chęcią uczestnictwa i promocji szkoły, czytelnictwa, w sposób oryginalny przedstawili na fotografiach szkolną bibliotekę.

Każde zdjęcie opisali tytułem i do niego przygotowali komentarz, który stanowił obowiązkowe wypełnienie regulaminu.

 

Werdyktem Jury przyznano I miejsce w kategorii klas 7-8 Emilii Orpych za zdjęcie pt. Pocztówki z mojej szkolnej biblioteki.

Dominik Orpych zajął II miejsce za fotografię:  Magia biblioteki.

Natalia Chabińska otrzymała I miejsce w kategorii klas 3-6. Komisja konkursowa oceniła najwyżej jej zdjęcie: Książkowe kapelusze inspirują.

Uczniów nagrodzono podczas Seminarium „Patroni Roku 2023 w edukacji i w bibliotece: działania i inspiracje", które odbyło się 23.XI. 2023 roku w Sali Posiedzeń Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP w Katowicach. Organizatorami wydarzenia był Zarząd Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego i Sekcja Bibliotekarska przy Okręgu Śląskim ZNP w Katowicach we współpracy z Instytutem Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Biblioteką Śląską w Katowicach.

 Biblioteka w oczach czytelnika

Biblioteka w oczach czytelnika

Biblioteka w oczach czytelnika

Biblioteka w oczach czytelnika

Gratulujemy!

do góry