Strona główna/Aktualności/WYCIECZKI KLASY 7B W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ (..)

WYCIECZKI KLASY 7B W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „SZTUKA POZA NAMI I W NAS”WYCIECZKI KLASY 7B W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „SZTUKA POZA NAMI I W NAS”

12 Czerwca 2022

WYCIECZKI KLASY 7B W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „SZTUKA POZA NAMI I W NAS”WYCIECZKI KLASY 7B W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „SZTUKA POZA NAMI I W NAS”

W pierwszych dniach czerwca uczniowie klasy 7b odwiedzili ogrody Kapias                            w Goczałkowicach-Zdrój. To kolejny etap realizacji innowacji pedagogicznej „Sztuka poza Nami        i w Nas”. W tym przepięknym miejscu pełnym kolorów wiosny mogliśmy poczuć klimat impresjonistycznych obrazów Moneta. Przemyślane kompozycje roślin, aranżowane ogrody w stylu angielskim, śródziemnomorskim, wrzosowiska, uroczyska zachwyciły Nas wszystkich. Największe wrażenie zrobił na uczniach ogród japoński, w którym wszystkie elementy - rośliny, woda, kamienie - stworzyły harmonijną przestrzeń do kontemplacji. Siódmoklasiści zobaczyli, jak człowiek może kształtować przestrzeń wokół siebie, czym różni się ogród angielski od francuskiego, przekonali się, że aranżacja takiego miejsca jak ogród, nie jest łatwa i przypomina kompozycje pięknego obrazu. Rezultatem naszej wycieczki będą prace malarskie w konwencji impresjonistycznej oraz prezentacja fotograficzna. 

Któż na nas nie był w muzeum? A czy ktoś z Was odwiedził muzeum PRL? Miejsce, które jak wehikuł czasu ,przenosi w lata, kiedy na ulicach królowały Warszawy i Syrenki, Zaporożce oraz Nysy. W kwietniu uczniowie klasy 7b w ramach innowacji pedagogicznej „Sztuka poza Namii w Nas” mieli okazję odwiedzić kolejne niesamowite miejsce. W starych popegeerowskich budynkach w Rudzie Śląskiej powstało prywatne muzeum PRL. Wśród eksponatów można było zobaczyć samochody z poprzedniej epoki, zdemontowane pomniki, obrazy malarzy socrealizmui wiele przedmiotów, które były na wyposażeniu domów Waszych dziadków. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o tamtych trudnych czasach. Siódmoklasiści przekonali się, jakie oblicza może mieć sztuka.Mogli zobaczyć liczne eksponaty z czasów, kiedy nie było wolności twórczej,     a artyści byli zmuszeni do tworzenia „ku chwale” socjalistycznej ojczyzny. 

Autorki innowacji pedagogicznej
Marzena Gałka - FrejowskaAgnieszka Podsiedlik - Szałas

do góry