Strona główna/Aktualności/WYMIENIALNIK KSIĄŻKOWY

WYMIENIALNIK KSIĄŻKOWY

8 Czerwca 2022

Podczas PIKNIKU SUPERBOHATERÓW Pani Beata Machura i Pani Agnieszka Podsiedlik - Szałas wraz z uczniami przygotowały stoisko książkowe. Jego ideą była promocja literatury.

Wymieniamy się książkami, czytamy, poznajemy nowych, wspaniałych superbohaterów, - to nasze hasło.

Każdy uczeń, rodzic mógł przyjść, zamienić swoją książkę na interesującą go lekturę. Wśród oferty wydawnictw były: bajki, baśnie, wierszyki, książki dla młodzieży, literatura obyczajowa, wydawnictwa albumowe.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Każdy miał możliwość wybrania czegoś dla siebie Spotkanie przy nim stanowiło także formę konwersacji o twórczości literackiej.

Wymienialnik już z daleka przyciągał uwagę przybyłych. Na ten dzień uczniowie klasy 7 c: Alex Woźniak i Igor Redek wraz z opiekunami założyli wykonane z zaczytanych książek elementy ubrania: książkowe cylindry, muchy, guziki, mankiety i udekorowane kartkami kapelusze.

Uczennice klasy 4 b: Lena Pydzik, Oliwia Jaszczerska i  Patrycja Peruń w przebraniach bohaterów książkowych reklamowały literaturę baśniową.

Wiele osób intrygowały magiczne parasole, które stały się także dekoracją zdjęć.

Jesteśmy w posiadaniu pamiątkowych wpisów do przygotowanej na tę okoliczność księgi, za które serdecznie dziękujemy. Goście chętni pisali, czym dla nich jest literatura, obcowanie z książką.

W naszym Wymienialniku można było również pozyskać pieczątkę, która przybliżała do udziału w losowaniu o nagrodę główną - tablet.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy nas obdarowali książkami, a odwiedzającym Wymienialnik za spędzony czas i rozmowę o pasjach literackich.

 

 

do góry