Strona główna/Aktualności/Wyjątkowy list.

Wyjątkowy list.

21 Października 2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów (9 października) Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 zaprosiła uczniów do napisania wspólnego listu.
List adresowany był do naszej szkolnej biblioteki i zaczynał się od słów: Droga Biblioteko!
Nietypowa jego forma (zwój) przygotowana do zredagowania wypowiedzi, zachęcała czytelników do przekazania ważnych treści naszej bibliotece.
Uczniowie dziękowali za pachnące, kolorowe, nowe książki, ciekawe tytuły z literatury pięknej, barwne czasopisma.
Wyrażali swoje emocje i przemyślenia związane z tym miejscem- wypożyczonymi i przeczytanymi lekturami, konkursami bibliotecznymi, czytelnią, w której przebywali przed i po lekcjach, mogli poczytać, porysować, odrobić prace domową, spotkać się z koleżankami i kolegami,skorzystać z dostępu do Internetu. Zauważyli potrzebę posiadania takiego lokum w szkole, gdzie panuje świetna atmosfera,spokój,klimat sprzyjający wyciszeniu i odpoczynkowi, inspiracjom twórczym.
Opisywali sytuacje szkolne: kartkówki, klasówki, odpowiedzi i prosili, aby biblioteka trzymała za nich kciuki.
List zaciekawił, nawet te osoby, które miały tylko oddać lub wypożyczyć książkę. Po chwili przysiadały, zastanawiały się nad treścią swojej wypowiedzi i dopisywały kolejne zdania.
Wszyscy piszący zabiegali o poprawność orograficzną i stylistyczną wypowiedzi.
HonorującMiędzynarodowy Dzień Pisania Listów chcieliśmy zachęcić uczniów naszej szkoły do czerpania przyjemności z pisania i otrzymywania korespondencji. Zmotywować do przekazywania wiadomości, emocji, spostrzeżeń, marzeń w formie listu.
To był wspaniały czas czytelników z wyjątkowym listem do biblioteki, który wpisał się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

do góry