Strona główna/Aktualności/Wzbogacamy księgozbiór, promujemy czytelnictwo - (..)

Wzbogacamy księgozbiór, promujemy czytelnictwo - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w SP2

21 Października 2022

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 uzyskała  po raz kolejny wsparcie finansowe z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” - Priorytet 3, w kwocie 4500.00 PLN, w tym 900.00 PLN wkład własny, na zakup książek, wyposażenia do biblioteki, realizację działań promujących czytelnictwo. Program skierowany jest przede wszystkim na wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.

      W październiku zakupiliśmy 109 woluminów, 3 audiobooki, 23 piękne wydawnictwa albumowe - nagrody dla uczestników konkursów i wydarzeń czytelniczych.

Dokonaliśmy także zakupu mobilnej, dwustronnej  tablicy korkowej, która posłuży do promocji  naszej biblioteki i czytelnictwa: literatury, prac konkursowych uczniów, ich pasji. Wybór tytułów został ustalony zgodnie z potrzebami biblioteki, sugestiami i propozycjami literatury podanej przez uczniów, rodziców i nauczycieli, recenzjami nowości wydawniczych dostępnymi na portalach edukacyjnych.

     Jesteśmy pewni, że tak atrakcyjny księgozbiór pozwoli uczniom miło spędzić czas, pomoże w nauce, dostarczy wielu wrażeń, rozbudzi zainteresowania, dyskusje na temat przeczytanej literatury, da możliwość uczestniczenia w interesujących zajęciach i projektach edukacyjnych, zapoczątkuje nowe, ciekawe spotkania, działania na rzecz promowania czytelnictwa.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

do góry