Strona główna/Aktualności/Zostań Aniołem Oliwki

Zostań Aniołem Oliwki

14 Maja 2021

Każdy z nas ma w domu stare ubrania, koce, pościel czy firany. Składujemy je w szafach, na strychach, w piwnicach. Czasy świetności mają już za sobą, a my nie mamy pomysłu, co z nimi zrobić. Jednak ta odzież i tekstylia mogą odmienić czyjeś życie, a nawet je uratować.

Oliwia Hyla - bo o niej mowa - to maleńka dziewczynka z naszego powiatu, u której zdiagnozowano SMA1. Rdzeniowy zanik mięśni odbiera jej szansę na rozwój i normalne życie. Jedynym ratunkiem na zatrzymanie choroby jest terapia genowa, której koszt wynosi 9,5 miliona złotych. Trwa wyścig z czasem, bowiem lek musi zostać podany jak najszybciej. Terapia nie zwróci tego, co odebrała choroba, ale ją zatrzyma. Dzięki całej rzeszy „aniołów” udało się zebrać potężną sumę. Jednak nadal brakuje 2,5 miliona złotych.

Każdy z nas może pomóc i stać się „aniołem Oliwki”. Żeby dodać dziewczynce skrzydeł, wystarczy przejrzeć szafę,  piwnicę i odłożyć to, z czego już nie skorzystamy. Zdatną do użytku odzież, koce, pościel i firany należy zapakować do worków. Będziemy je zbierać w dniach 17-19 maja przy wejściu do budynku zachodniego naszej szkoły (od strony boiska) w godz. 7:00-21:00. Prosimy korzystać z dzwonka znajdującego się przy drzwiach. Zgormadzone rzeczy przekażemy Fundacji „Po Pierwsze”, która 100% dochodu przekaże na leczenie Oliwki.

Pamiętajmy, że „ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”(Phil Bosmans). Niech w naszych sercach znajdzie się miejsce dla Oliwki, której życie możemy uratować.

Liczymy na Wasze wsparcie.

do góry