DBI w świetlicy

W dniu 9.02.2021 społeczność świetlicy szkolnej obchodziła "Dzień Bezpiecznego Internetu". Odbyła się pogadanka na temat zagrożeń czyhających  w sieci. Uczniowie byli bardzo aktywni. Uczniowie w grupach wykonali plakaty tematyczne, prace plastyczne, kolorowanki, odpowiadały na pytania dotyczące zagrożeń w sieci.
"Świetliczaki " wykazały się dużą wiedzą i znajomością tematu.

Dzień Pluszowego Misia

Witam Was "Świetliczaki" 25 listopada wypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zobaczcie poniższą prezentację dowiecie się jak do tego doszło, poznajcie dużą rodzinę misiów nie tylko z bajek, pośpiewajcie, poćwiczcie z misiem, wykonajcie prostą pracę plastyczną i sprawdźcie swoją wiedze w quizie.

Dzień Misia

Dzień Kropki

Dzień kropkiDzień kropki w świetlicy wypadający 15,09,2020 przebiegł w wspanialej atmosferze, pokazującej jak wspaniale kreatywne mamy pociechy. Podczas wykonywania rożnych prac odkrywaliśmy swoje ukryte umiejętności tj. śpiewanie piosenek, łączenie kropek dla wytrwałych, malowanie i rysowanie kropeczkami wspaniałych obrazków. Uśmiechu i zachwytu nie było końca ucznie za swoja wytrwałą i kreatywną pracę otrzymali dyplomy.

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Tabliczka mnozeniaW dniu 25,09,2020r. obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „ My uczniowie z klas II i III Tabliczkę Mnożenia znamy, więc wesoło ją używamy.” Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w tej dziedziny w zagadkach na wesoło, gdzie ukryły się działania matematyczne z tabliczki mnożenia. Uczniowie sprostali wyzwaniu i z uśmiechem odpowiadali na pytania. W tym roku dołączyły klasy I do naszej zabawy i sprawdzili się w dodawaniu i odejmowaniu w zakresie drugiej dziesiątki. Uczniowie śpiewająco odpowiadali na pytania na koniec otrzymując dyplom. Ta forma sprawdzenia wiedzy i pokazania swoich umiejętności pamięciowego liczenia spodobała się uczniom. Wszystkim uczestnikom naszej zabawy serdecznie dziękuję za udział i zaangażowanie, zapraszając za rok.

Dzień Głośnego Czytania

Dzień głosnego czytaniaW dniu 29.09. 20 uczniowie w świetlicy szkolnej brali udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Klasy III wysłuchały fragmentu książki Astrid Lindgren „Pipi Pończoszanka,” a klasy pierwsze wysłuchały bajki Janiny Porazińskiej „ Szewczyk Dratewka” obydwie pozycje książkowe zaciekawiły uczniów. Po wysłuchaniu uczniowie klasy pierwszej wykonali wspaniałe ilustracje.

Pasowanie na „Świetliczaka”

W dniu 9,10,20 w świetlicy szkolnej klasy pierwsze przystąpiły do pasowania na „Świetliczaka”. Wszystkich zgromadzonych przywitały dziewczynki z najstarszej grupy wiekowej, przedstawiciele trzecich klas wierszami dotyczącymi życia świetlicy. Przed pasowaniem uczniowie mieli za zadanie zaliczyć kilka prób - zadań tj. : odgadywali zagadki, wypowiadali trudne słowa, pokazali swoją tężyznę fizyczną, umieli rozpoznać po dotyku akcesoria szkolne, oraz zaprezentowali piosenkę. Śpiewająco zaliczyli wszystkie zadania, słowa przysięgi ślubowania uważnie wysłuchali i wspólnie potwierdzili słowem „ ślubujemy”. Podczas spotkania uśmiech z twarzy uczniów nie znikał. Na pamiątkę spotkania otrzymali dyplom i drobne upominki.