Strona główna/Aktualności/Bohaterowie Hymnu na lekcji historii w świetlicy szkolnej.

Bohaterowie Hymnu na lekcji historii w świetlicy szkolnej.

4 Maja 2022

Dnia 25.04.2022 roku w świetlicy szkolnej odbyły się dla uczniów klas I -III zajęcia otwarte na temat symboli narodowych.
Omawiane zagadnienia miały na celu wprowadzenie dzieci do obchodów zbliżających się świąt państwowych: 2 Maja - Dnia Flagi, 3 Maja - Dnia Konstytucji 3 Maja.
Warsztaty przygotowali uczniowie klas siódmych: Kacper Pasterz, Wiktoria Pycela, Igor Redek, Michał Szczęsny i Alex Woźniak, pod kierunkiem nauczycieli: pani Agnieszki Pietruszki i pani Beaty Machury.
Zajęcia tematycznie nawiązywały w szczególności do uczczenia postaci Józefa Wybickiego - Patrona Roku 2022 oraz przypomnienia słów hymnu narodowego.
Uczniowie wcielili się w osoby występujące w naszym hymnie i aktorsko przedstawili biografie: J. H. Dąbrowskiego, S. Czarnieckiego, Napoleona Bonaparte oraz twórcy Mazurka Dąbrowskiego - Józefa Wybickiego.
Lekcja urozmaicona została prezentacjami multimedialnymi i zadaniami do wykonania w grupach.
W pomoc w wykonywaniu ćwiczeń przez najmłodszych zaangażowali się siódmoklasiści, którzy z wielką empatią i przyjemnością wspierali ich działania.
W czasie zajęć panowała bardzo przyjazna i miła atmosfera podkreślająca także uroczysty wydźwięk omawianej tematyki.