#CodeWeek w 1c

8 Listopada 2022

7 listopada klasa 1c włączyła się w międzynarodową inicjatywę Code Week. Akcja ma na celu wyzwalanie wśród uczniów kreatywności, wyobraźni i współpracy poprzez kodowanie, programowanie oraz inne działania związane z technologią. Pierwszaki przy użyciu monitora interaktywnego, którego szkoła pozyskała z programu Aktywna Tablica, rozwiązywały zagadki i zadania doskonalące koncentrację, percepcję wzrokową i słuchową. Następnie uczniowie wykonali dyktando graficzne, stosując odpowiednie kody. W drugiej części zajęć dzieci poznały ozoboty - roboty edukacyjne. Pierwszaki z łatwością utworzyły dla nich trasy z puzzli oraz zastosowały komendy, dzięki którym roboty stosowały się do ich poleceń. Zajęcia wzbudziły wśród najmłodszych wiele emocji, rozwinęły logiczne myślenie, pobudziły do zaangażowania i działania.

CodeWeek

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.