Strona główna/Aktualności/Czeladź - Moja Mała Ojczyzna

Czeladź - Moja Mała Ojczyzna

21 Czerwca 2021

Wystawa prac uczniów i absolwentów Czeladź - Moja Mała Ojczyzna
Na holu Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowano wystawę o Czeladzi, wyeksponowano prace uczniów i absolwentów naszej placówki.Głównym zamierzeniem organizatorów tego przedsięwzięcia była promocja prac uczniów tematycznie skierowanych w stronę naszego miasta, a przez to zainteresowanie najbliższym środowiskiem,kształtowanie tożsamości związanej ze swoją ziemią i kulturą, wzmacnianie poczucia  przynależności do regionu, miejsca, wspólnoty, podkreślenie patriotyzmu lokalnego. Wyeksponowano prace absolwentów zgromadzone w zbiorach biblioteki szkolnej. Wystawiono pięknie wykonane albumy o Czeladzi, których treść dotyczy historii miasta, znanych postaci, interesujących zabytków i miejsc, które warto odwiedzić i zobaczyć. Wyłożono na pokaz interesujące rysunki najbardziej znanych obiektów, namalowane różnymi technikami. Wśród eksponatów prezentowano także herby Czeladzi i plan naszego miasta.
Na wystawę przygotowano plakaty o dużym formacie popularyzujące Naszą Małą Ojczyznę, które zostały wykonane przez uczniów klas siódmych na zajęciach geografii, na których realizowano tematykę regionu.Plakaty reklamują nasze miasto, podkreślają jego urok i oryginalność: miasto zieleni i zabytków, historii i jej upamiętnienia,  nowej i nowoczesnej infrastruktury. Dopełnieniem ekspozycji są prezentacje multimedialne, starannie i ciekawie przygotowane przez uczniów klas siódmych, które są odtwarzane na ekranie wkomponowanym w prezentowane materiały.