Strona główna/Aktualności/DZIEŃ ZIEMI- „Zainwestuj w naszą planetę"

DZIEŃ ZIEMI- „Zainwestuj w naszą planetę"

23 Kwietnia 2024

Światowy Dzień Ziemi to największe święto naszej planety, obchodzone co roku 22 kwietnia. Ma ono na celu promowanie postaw proekologicznych, które mają wpływ na kondycję    i przyszłość Ziemi.
Z tej okazji, w naszej szkole klasy 4-6 na godzinach wychowawczych oglądały prezentacje oraz wykonały plakat ” Na ratunek Ziemi”.
Klasy  7 i 8 wzięły udział w Igrzyskach Impetowych, podczas których  uczniowie  sprawdzali swoje umiejętności sportowe  z wykorzystaniem plastikowych butelek w różnych konkurencjach tj. Sokole oko, Brodzący bocian, Wędrujące kraby, Strzałki miłosne oraz         w konkurencji Ławica śledzi.    Ponadto podczas konkursów  wiedzowych uczniowie rozwiązywali  zadania  dotyczące segregacji odpadów, wykorzystania butelek typu Pet. Rywalizacja  między klasami była wyrównana. Ostatecznie 1 miejsce zajęła klasa 8a, następnie  2 miejsce zajęła  klasa 7b oraz 3 miejsce- klasa 7c.
Ponadto  w ramach VII edycji  kampanii „#Sprzątamy Dla Polski" uczniowie posprzątali teren wokół szkoły.
Gratulujemy uczniom zaangażowania  i liczymy, iż  w przyszłości będą  aktywnie działa  na rzecz poprawy  środowiska.
A oto kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić dla naszej planety:
  • oszczędzaj wodę - zakręcaj kran podczas mycia zębów, włączaj w pełni załadowaną pralkę, wybieraj prysznice zamiast kąpieli    w wannie, podlewaj ogródek deszczówką, zainwestuj w zmywarkę.
  • oszczędzaj prąd - gaś światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz,
  • segreguj odpady
  • zamień auto na rower
  • ogranicz zużycie plastiku
  • gdy coś zepsujesz - nie wyrzucaj, a spróbuj naprawić,
  • postaw na minimalizm - dotyczy to zarówno żywności, jak i ubrań.