Strona główna/Aktualności/Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do Kalwarii (..)

Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej

6 Października 2022

Młodzież z 8 klas naszej szkoły pod opieką p. Kingi Kłósek, p. Barbary Orkisz i ks. Pawła Cicirko 4 października 2022 roku uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej. Młodzi ludzie prosili Pana Boga przez orędownictwo Maryi o dobre ukończenie szkoły i pomyślne zdanie końcowych egzaminów. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy Świętej zwrócił uwagę w homilii na moc modlitwy różańcowej. Ukazał, jak Matka Boża przez dzieci w Fatimie prosiła o codzienną modlitwę na różańcu, by uzyskać pokój dla świata.

Po zakończonej Eucharystii młodzież udała się do Wadowic. Przy chrzcielnicy, która "była świadkiem" chrztu Karola Wojtyły dziękowaliśmy za przynależność do wspólnoty Chrystusa. Nie zabrakło czasu także na pyszne papieskie kremówki.

Pielgrzymka