Strona główna/Aktualności/Erasmus Plus w SP2

Erasmus Plus w SP2

19 Czerwca 2023

Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi kolejny już raz może pochwalić się przystąpieniem do programu Erasmus Plus. Dzięki szczególnemu zaangażowaniu Dyrekcji szkoły pani Marty Świderek oraz koordynatora do spraw projektów pani Magdaleny Dyrdy przygotowany przez nie wniosek pt. "Rozwijam możliwości, niweluję bariery" uzyskał akceptację Narodowej Agencji Warszawie, na którego realizację uzyskaliśmy blisko 150 tysięcy złotych. Projekt, o którym mowa, będzie miał inny charakter niż dotychczasowe, gdyż nie tylko uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w wymianie ze szkołą partnerską, ale również nauczyciele zrealizują działania oparte na obserwacji pracy w zagranicznych placówkach oraz odbędą kursy doskonalące na temat: włączenia i różnorodności, zastosowania nowoczesnych technologii w procesie nauczania oraz postaw proekologicznych i zrównoważonego rozwoju. Co więcej, realizacja projektu stworzy możliwość odbycia kursu języka angielskiego w zagranicznej szkole językowej w grupach wielokulturowych.

Nasza placówka od wielu lat kładzie szczególny nacisk na realizację programów unijnych. Wcześniej był to Comenius, obecnie Erasmus Plus. Pogramy te otwierają szeroki wachlarz możliwości przed całą społecznością szkolną, począwszy od uczniów, poprzez nauczycieli, a na zespole kierowniczym skończywszy.

Magdalena Dyrda