Strona główna/Aktualności/Europejski Dzień Języków

30 Września 2021

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków. To międzynarodowe święto obchodzone jest w Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych oraz promowanie zalet różnorodności językowej.
Z okazji tego święta uczniowie klas I -III poznali powitania w różnych językach, rozpoznawali flagi poszczególnych państw europejskich oraz rozwiązywali zagadki dotyczące krajów europejskich.
Uczniowie klas czwartych poznawali obyczaje i tradycje krajów europejskich ze szczególnym uwzględnieniem krajów anglojęzycznych. Oprócz aspektu naukowego mogli także wykazać się swoim talentem plastycznym. Wykonywali prace przedstawiające znane miejsca w wybranych krajach Europy.
Uczniowie starszych klas uzyskali mnóstwo cennych informacji o różnorodności językowej Europy. Rozwiązywali interaktywne quizy, które w znacznym stopniu pozwoliły im pogłębić i usystematyzować swoja wiedzę.
Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków stanowiły okazję do kształtowania wśród uczniów postawy otwartości wobec różnorodności językowej i kulturowej kontynentu europejskiego. Dzięki takim działaniom możemy pokazać młodym ludziom celowość edukacji, sens nauki języków obcych. Zabawa i nauka to najlepszy sposób, by rozwijać pasje językowe.