Strona główna/Aktualności/II SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA „O DYREKTORSKIE (..)

II SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA „O DYREKTORSKIE PIÓRO”

3 Listopada 2022

W II Szkolnym Konkursie Pięknego Pisania „O Dyrektorskie Pióro”  przypomniano słowa „Roty” autorstwa Marii Konopnickiej - Patronki Roku 2022. Maria Konopnicka wpisuje się również w tegoroczne obchody 120- lecia  powstania Szkoły Podstawowej nr 2, gdyż placówka nosi jej imię. Chętni uczniowie z klas 6 - 8 podjęli się realizacji konkursowego zadania: przepisania słów „Roty”. W sposób doskonały, pięknym charakterem pisma, estetycznie, celująco pod względem poprawności gramatycznej i ortograficznej uczynili to Laureaci, wyłonieni przez Komisję konkursową:

I miejsce- Maja Grzebinoga, klasa 8 c

II miejsce - Emilia Chabińska - klasa 8b,  Alex Woźniak - klasa 8 c

III miejsce -  Igor Siwek, klasa 6 b

Zwyciężczyni konkursu, z rąk Dyrektora Szkoły - Pani Marty Świderek, otrzymała główną nagrodę, zestaw: pióro i długopis oraz publikację książkową, pozostali laureaci nagrodzeni zostali wydawnictwami albumowymi. Wszystkim uczestnikom Pani Dyrektor wręczyła dyplomy.

Prace uczniów można oglądać na przewiązce szkolnej.

Gratulujemy!