Strona główna/Aktualności/Jesteśmy uczniami

Jesteśmy uczniami

22 Listopada 2021

17 listopada 2021 zapisze się na długo w pamięci uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi. Po wielu próbach i intensywnych przygotowaniach, dzieci doczekały się uroczystego pasowania na ucznia. Pierwszaki były bardzo podekscytowane tym wydarzeniem i trochę zestresowane. Tym bardziej, że na widowni zagościły Panie: Beata Zawiła - zastępca Burmistrza Miasta Czeladź, dyrektor szkoły Marta Świderek oraz wicedyrektor Agnieszka Szkutnik. Jednak trema nie dała o sobie znać podczas części artystycznej. Kandydaci do miana uczniów, odświętnie ubrani, zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Zanim dostąpili zaszczytu pasowania, musieli wykazać się wiedzą na temat swojej ojczyzny, udowodnić, iż znają przepisy ruchu drogowego oraz posiadają wiedzę polonistyczną i matematyczną. Zaprezentowali także swoje umiejętności językowe, wykonując piosenkę w języku angielskim. Ponieważ pasowanie na ucznia jest w naszej szkole bardzo ważnym wydarzeniem, cała uroczystość miała oficjalny charakter z wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły oraz odśpiewaniem hymnu Polski. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor Marta Świderek, która przyjmując pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej, życzyła im wielu sukcesów, rozwijania swoich pasji i realizacji marzeń. Po pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Do życzeń dołączyła się Pani Beata Zawiła - zastępca Burmistrza Miasta Czeladź, która pogratulowała uczniom, a na ręce przewodniczących zespołów klasowych przekazała piękne gry edukacyjne, które będą dzieciakom służyły podczas wspólnych zabaw integracyjnych. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a przypominać o nim będą zdjęcia i filmy wykonywane podczas uroczystości.