Strona główna/Aktualności/KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY„ ŚWIĄTECZNE KARTKI (..)

KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY„ ŚWIĄTECZNE KARTKI UBRANE POEZJĄ I OKRASZONE RYSUNKIEM”

13 Kwietnia 2022

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy Pani Agnieszka Podsiedlik - Szałas i Pani Beata Machura kolejny raz postanowiły zachęcić dzieci i młodzież do inspirujących działań twórczych. Ogłoszony został konkurs dla uczniów klas 4 - 8. Zadaniem zainteresowanych tą formą pracy było przygotowanie karty świątecznej. Uczniowie oprócz rysunku nawiązującego do tradycji i obrzędu Wielkanocy mieli napisać własny wiersz o tematyce świątecznej.
Prace, które otrzymali organizatorzy, są oryginalne, twórcze. Widać, że mamy w naszej szkole uzdolnionych uczniów. Można zauważyć, że rosną nam też przyszli poeci. Cieszymy się, że ten magiczny czas jest celebrowany w wyjątkowy sposób. Wierzymy, że kolejne pokolenia będą pielęgnowały tradycję wysyłania kart i pisania życzeń. W czasach rozwiniętych technologicznie, w czasach komunikacji telefonicznej karta wysłana na Święta Wielkanocne sprawia z pewnością wiele radości najbliższym.

Oto lista zwycięzców:

• I miejsce - Nicole Bojarska 8d i Ada Badelska 8d
  • II miejsce - Emilia Grudzińska 4a i Alex Woźniak 7c
  • III miejsce - Emilia Chabińska 7b
  • Wyróżnienie - Hanna Kaszczyszyn - 7b

Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy!