Strona główna/Aktualności/KONKURS NA EXLIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

KONKURS NA EXLIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

9 Listopada 2021

W październiku zaproponowano uczniom klas 4 - 8 konkurs: graficzne opracowanie znaku naszej biblioteki.
Postanowiono zainteresować najstarszą formą sztuki znakowania księgozbioru, promować bibliotekę i czytelnictwo, stworzyć warunki do rozwijania zainteresowań, twórczej wyobraźni i zdolności manualnych uczniów.
Uczestnicy konkursu projektowali ekslibrysy będące „logiem”, „znakiem własności” Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi w kategorii:plakat - prace plastyczne wykonane dowolną techniką w formacie A4 z elementami wskazanymi w Regulaminie.

Spośród 66 ekslibrisów, Komisja kierując się kryteriami oceny zawartymi w Regulaminie, postanowiła nagrodzić następujących uczniów:
I miejsce- Marcela Maślanka, klasa 7 b,
II miejsce - Wiktoria Pycela, klasa 7 d,
III miejsce - Igor Siwek, klasa 5 b,Adam Rzepka, klasa 5 c.

Wyróżnienia przyznano: Danielowi Ginałowi, Hannie Mikołajczak, Aleksandrowi Kopcowi, Aleksandrze Dziuk, Ninie Kurek, Sandrze Jaworskiej, Mai Januszewskiej, Magdalenie Stencel, Amelii Sobolewskiej, Darii Pycela, Michalinie Heinsen, Jakubowi Mamczurowi, Wiktorii Płatek.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, wyróżnieni dyplomy.
Gratulujemy!