Strona główna/Aktualności/Kosmiczna podróż

Kosmiczna podróż

16 Listopada 2021

Które dziecko nie marzyło o podróży w kosmos? Zazwyczaj interesuje nas to, czego nie możemy dotknąć czy zobaczyć gołym okiem. Kosmos jest czymś abstrakcyjnym i niedostępnym. Dzięki Mobilnemu Planetarium „Orbitek” uczniowie klas I-III mieli możliwość podczas seansu przenieść się w kosmiczną podróż „Rakietą do Planet”. Dzieci uczyły się i zarazem świetnie bawiły, odkrywając tajemnice kosmosu. Zwiedzając Układ Słoneczny poznały nasze Planety z bliska, dowiedziały się, ile ich jest i jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwowały, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca. Poznały znaki Zodiaku i zaobserwowały wszystkie Gwiazdozbiory nieba. Wspólnie też klaskały, żeby rakieta wystartowała i uczyły się piosenki o Planetach. Zajęcia spełniły rolę edukacyjną, ale też dostarczyły świetnej zabawy.