Strona główna/Aktualności/„Legendy czeladzkie w obrazach”- II edycja konkursu

„Legendy czeladzkie w obrazach”- II edycja konkursu

22 Maja 2022

W Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowany został po raz drugi konkurs dla uczniów wszystkich klas pod hasłem „Legendy czeladzkie w obrazach”. Pomysłodawczynie tej formy rozpowszechniania wiedzy, historii,  podań i legend o mieście Czeladzi: pani Beata Machura i pani Ewa Kozieł, zaplanowały zaciekawić społeczność szkoły opowieścią o „Złotym ołtarzyku” i zachęcić do plastycznego odtworzenia przekazu o  złotym skarbie, ukrytym w czeladzkiej ziemi.
Uczestnicy konkursu przygotowali piękne prace plastyczne charakteryzujące się oryginalnością dzięki zastosowaniu rozmaitych technik wykonania, takich jak: rysunek, malarstwo, kolaż oraz wykorzystaniu różnych środków i materiałów. Niezwykła wyobraźnia autorów obrazów, kreatywność, odwaga w eksperymentowaniu materiałami i techniką, uczyniły prace wyjątkowymi.
Komisja konkursowa w kategorii klas I-III i IV - VIII przyznała następujące miejsca:Klasy I -III:
1 miejsce - Oliwia Bąk, klasa Ic2 miejsce- Kamila Machnik, klasa III a3 miejsce  - Amelia Kuleta, klasa III a
Wyróżnienie otrzymali: Filip Zieliński - kl. 2b, Maciej Łudzeń- kl. 3a, Natalia Chabińska- kl. 3a, Milena Tutak- kl. 3a, Maja Bogusz- kl. 3a, Paulina Wyszomierska- kl. 3a.
Kategoria klas IV -VIII:
1 miejsce - Igor Siwek, klasa V b2 miejsce- Adam Łagowski, klasa V b3 miejsce - Weronika Dziadowicz, klasa VIII b
Wyróżniono ilustrację Alexa Woźniaka- kl.7c, Magdy Oborskiej- kl.8b, Julii Janik- kl. 4a, Emilii Orpych- kl. 5b i Hanny Mikołajczak- kl.7b.
Kryteria oceny konkursowych obrazów to: przekaz plastyczny treści legendy, pomysłowość, estetyka i samodzielność wykonania, oryginalność twórcza.Autorzy zwycięskich ilustracji otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, pozostali uczestnicy - dyplomy.Prace zostały także nagrodzone ocenami i wyeksponowane na holu szkoły.Gratulujemy !!!