7 Grudnia 2021

6 grudnia do naszej szkoły zawitał niespodziewany gość. Chociaż, czy taki niespodziewany? Dzieciaki już od kilku dni nie mówiły o niczym innym, jak tylko o mikołajkach.
I doczekały się. Sędziwy staruszek w czerwonym płaszczu z siwą brodą i workiem pełnym prezentów już od rana krzątał się po szkole. Zaglądał do klas w poszukiwaniu grzecznych dzieci.
Jakie było jego zdziwienie, kiedy zobaczył, że nie tylko on ma czerwony strój. Dzieciaki poubierały czerwone czapeczki, opaski z Mikołajem, reniferem. Szkoła zamieniła się w wioskę Mikołaja. Uczniowie klas I-III w oczekiwaniu na prezenty, poznali historię mikołajek, wykonali piękne prace plastyczne, kolorowanki oraz nauczyły się piosenki specjalnie dla naszego gościa. Dzień był bardzo radosny, wesoły i wprowadził nas w świąteczny nastrój.