Strona główna/Aktualności/Maria Konopnicka - karta z podziękowaniami  za (..)

Maria Konopnicka - karta z podziękowaniami  za twórczość  literatki.

15 Czerwca 2021

Z okazji rocznicy urodzin Marii Konopnickiej opiekunowie projektu „PoczytajMy!” zaprosili uczniów klas szóstych do napisania podziękowań naszej patronce za  twórczość, która służy pokoleniom i uczy patriotyzmu, wrażliwości, umiłowania przyrody, miłości do drugiego człowieka, bawi i sprawia, że czytelnik doznaje przeżyć, wzruszeń refleksji, dostrzega piękno ojczystego języka.Formą pracy konkursowej było przygotowanie karty okolicznościowej według ustalonych w regulaminie zasad.Laureatami zostali: Alex Calik z klasy 6c i Kinga Dawczyńska z 6 d. Ich prace zachwycają.Uczniowie dziękują Marii Konopnickiej za piękno świata ukazane w utworach, za „Stefka Burczymuchę”, „Sierotkę Marysię”, „Janka Wędrowniczka”… i zwracają uwagę na poczucie dumy, ponieważ  wspaniała literatka jest  Patronką Naszej Szkoły.